KeLS Palkitut

Vuoden Luistelija

Vuoden luistelija on menestynyt kauden aikana kilpailuissa, harjoittelee ahkerasti ja on reilu kaveri. 

Vuoden Kehitys

Vuoden kehittyjä on osoittanut kauden aikana huomattavaa kehitystä omissa luistelullisissa taidoissa.

Vuoden Esimerkki

Tunnollinen, ahkera ja innostunut harjoittelija.  Käyttäytyy kauniisti kaikkia kohtaan jäällä ja jään ulkopuolella.

Vuoden Kannustaja

Vuoden kannustaja tukee ja kannustaa muita luistelijoita ja on ystävällinen kaikille luistelijoille.

 

Kauden 2018-2019 palkitut

Vuoden luistelija: Matias Heinonen

Vuoden kehittyjät: Alisa Koskinen, Romulus Peltonen

Vuoden esimerkit: Erika Paavilainen, Anni Purhonen

Vuoden kannustajat: Kamilah Qureshi, Ida Stenfors

STLL FINALISTIT:
Juniorit LK
8. Heidi Koskinen, 11. Emmi Niskanen (JTL)
Juniorit HF
1. Laura Holmberg, 3. Jenni Sipilä (JTL)

Noviisit LK
2. Philip Nyman
Noviisit HF
11. Alisa Koskinen

Debytantit LK
3. Matias Heinonen

Aluemestaruuskilpailu palkitut:

ISU:
Debytantit
1. Elle Pyhäjärvi, 3. Venla Laios
SM-noviisit
4. Susanna Makkonen
Noviisit
3. Alisa Koskinen, 9. Kamilah Qureshi, 14. Aino Ahola
Juniorit
2. Heidi Koskinen, 3. Laura Holmberg, 4. Aava Welling, 5. IsabellaPiippo, 6. Anni Purhonen

Tähdet:
Aluenoviisit
1. Julia Forss
Aluesilmut
1. Ida Stenfors, 3. Nella Korvenoja
Taitajat-axel
6. Elisabeth Husa, 9. Vilma Helenius
Taitajat ei Axel -06
2. Kiia Kuokkanen
B-silmut
1. Romulus Peltonen
2. Siri Erkomaa, 13. Jenni Väinämö
Minit
5. Aini Hakkarainen, 8. Sarita Seppälä, 11. Anna Tervola
Tintit
Elsi-Maria Vesala, Sofie Huttunen, Lumi Kärnä, Maria Karjalainen, Jeanna Hämäläinen

Axelnalle Ida Stenfors

2 Axel-koru Matias Heinonen 
kriteerit: virallisesti liiton kilpailuissa tai testeissä hyväksytysti suoritettu

Kauden 2017-2018 palkitut

Vuoden luistelija:     Aaron Hirsimäki

Vuoden kehittyjä:    Matias Heinonen, STLLn Talent ryhmä kausiksi 2018-2020

Vuoden esimerkki:   Aava Welling

Vuoden kannustaja: Anni Purhonen

Vuoden kannustaja: Susanna Makkonen

STLL Finalistit:  
Valtter Virtanen, SM, PM2, EM- ja MM edustukset, ensimmäinen suomalainen luistelija joka on saavuttanut kilpailuissa yli 200 pistettä
Aaron Hirsimäki, SMJ 5., PM 9.
Pauliina Koskinen, Senioreiden loppukilpailu
Heidi Koskinen, Junioreiden hopeafinaali
Leevi Nevalainen, Noviisien kultafinaali
Aava Welling, Noviisien kultafinaali
Susanna Makkonen, Debytanttien hopeafinaali
Venla Laios, Debytanttien hopeafinaali

Aluemestaruuskilpailu palkitut:
ISU  
  
Matias Heinonen, Silmut A, aluemestari
Elle Pyhäjärvi, Silmut A
Laura Holmberg, SM-noviisit, 3.
Tähdet  
Romulus Peltonen, Minit aluemestari
Jenni Väinämö, Minit
Philip Nyman, Silmut B, aluemestari
Essi Kaupinmäki, Silmut B, aluemestari
Alisa Koskinen, Aluedebytantit
Milla Sivusalo, Taitajat, axel aluemestari
Ida Stenfors, Taitajat ei-axel
Erika Paavilainen, Aluenoviisit, aluemestari
Aini Hakkarainen, Tintit 3.

Axel nallet:

Liisa-Lotta Pöysti,
Elisabeth Husa,
Thiva Burawat
Jenni Väinämö
 Nella Korvenoja
 Aini Hakkarainen
Romulus Peltonen 
Minea Ilonen
Sarita Seppänen
Anna Tervola
Elsi-Maria Vesala

Kausi 2016-2017 palkitut luistelijat

Vuoden Luistelija: Valtter Virtanen

Vuoden Kehitys: Aaron Hirsimäki

Vuoden Kannustaja: Kamilah Qureshi ja Leevi Nevalainen

Vuoden Esimerkki: Laura Holmberg

Ruusut jaettiin STLL-alaisten sarjojen finaalipaikan saavuttaneille

Valtter Virtanen, SM-Seniorit, Suomenmestari, Onnea !

Aaron Hirsimäki, Juniorit, Loppukilpailu, 1.sija. Onnea !

Isabella Piippo, Noviisit, Kultafinaali

Laura Holmberg, Noviisit, Kultafinaali

Siru Nykänen, Noviisit, Kultafinaali

Leevi Nevalainen, Noviisit, Kultafinaali

Christina Holm, Juniorit, Hopeafinaali

Pauliina Koskinen, Juniorit, Hopeafinaali

Aava Welling, Noviisit, Hopeafinaali

 

Axel-Nallet tänä keväänä saivat:

Aino, Erika, Helina, Joanda, Sara, Siri, Philip

 

 

2 Axel -koru: Aaron Hirsimäki
kriteerit: virallisesti liiton kilpailuissa tai testeissä hyväksytysti suoritettu

2016

 

Kauden Luistelija Linnea Ceder

Kauden Kehitys Heidi Koskinen

Kauden Kannustaja Aino Ahola

Kauden Esimerkki Anni Purhonen

Axel -nallet Matias Heinonen, Elina Le, Kira Pyanitsa, Alisa Koskinen, Minja Dufva

Kaksois-axel Heidi Koskinen

KAUSI 2015-2016

 

2015 

 

Vuoden Luisteija: Karoliina Luhtonen

Vuoden Kehitys: Aava Welling

Vuoden Esimerkki: Pauliina Koskinen

Vuoden Kannustaja: Elli-Noora Nevalainen

 

Axel nallet: Ella Skogster, Ida Viskari, Inka Immonen, Elle Pyhäjärvi, Emilia Ahtosalo, Saga Erkomaa, Vilma Helenius

Kaksois Axel: Linnea Ceder, Erika Niemi

2014

 

Vuoden Luistelija: Linnea Ceder

Vuoden Kehitys: Aaron Hirsimäki

Vuoden Kannustaja: Roosa Lehtonen

Vuoden Esimerkki: Karoliina Luhtonen

Axel Nallet:  Anna Sirola, Salli Koukonen ja Ellen Salo

Kasois Axel: Pinja Nieminen

2013

Vuoden Luistelija: Elina Parviainen

Vuoden Kehitys: Nea Johansson

Vuoden Tsemppari (Muodostelma): Anni Luukkonen

Vuoden Kannustaja: Aava Welling

 

2012

Vuoden Luistelija: Ice Cats -muodostelmajoukkue

Vuoden Kehitys: Pihla Turunen

Vuoden Tsemppari (Muodostelma): Anni Luukkonen

Vuoden Kannustaja: Neea Torola


2011

Vuoden Luistelija: Neea Torola

Vuoden Kehitys: Linnea Ceder

Vuoden Tsemppari (Muodostelma): Alli Tanskanen

Vuoden Kannustaja: Nea Ikonen


2010

Vuoden Luistelija: Melinda Lääti

Vuoden Kehitys: Elli Heikkinen

Vuoden Kannustaja: Kira Nurmi