Seuran kilpailukalenteri

 

 

PÄIVITETTY VALTAKUNNALLINEN KILPAILUKALENTERI LÖYTYY

STLL

 

 

 

 

KeLS Kilpailukalenteri 2021-2022

(kalenteri täydentyy kauden aikana, sitä mukaan kun kutsuja saapuu)

 

KEVÄTKAUSI 2022

pvKilpailuIlmoitetut luistelijatValmentajaVahvistetut luistelijat
2.1.2022Elvari trophy- improkisa, VTL

Ilmoitettu:

Emma, Maria, Laura V. ja Laura H.

omatoiminen kilpailu

vahvistettu:

Emma, Maria, Laura V. ja Laura H. (peruttu)

6.1.2022Kutsukilpailu, KaTa

Ilmoitettu:

A-silmut: Jeanna

debytantit: Siri

sm-noviisit: Romulus, Elle

 

 

Piitu

vahvistettu:

A-silmut: Jeanna

debytantit: Siri (peruttu)

sm-noviisit: Romulus, Elle (peruttu)

7.-9.1.2022Senioreiden, junioreiden ja noviisien 2.lohkokilpailu, KaTa

seniorit, juniorit ja noviisit TYTÖT

Ilmoitettu:

noviisit: Sarita, Annu, Iida V, Sanni ja Jenni

Juniorit: Venla, Petra, Aava, Alisa ja Laura

seniorit: Bella, Anni, Elli ja Heidi

Kaisa

vahvistettu:

noviisit: Sarita, Annu (peruttu), Iida V, Sanni ja Jenni

JUNIOREIDEN JA SENIOREIDEN KISA PERUTTU

Juniorit: Venla, Petra, Aava, Alisa ja Laura

seniorit: Bella, Anni, Elli ja Heidi

8. - 9.1.2022Senioreiden, junioreiden ja noviisien 2.lohkokilpailu, HeiTa, Heinola

juniorit POJAT

Ilmoitettu:

Juniorit: Philip ja Leevi

 

Piitu

vahvistettu:

Juniorit: Philip ja Leevi molemmat peruttu

14. - 16.1.2022Crystal Cup, Mkkeli

ilmoitettu:

minit: Emma

aluesilmut: Laura ja Lumi

aluenoviisit: Minja

B-silmut: Maria

A-silmut: Maryam ja Jeanna

sm-noviisit: Romulus, Elle 

sm-juniorit: Matias

 

 

Piitu

vahvistettu:

minit: Emma (peruttu)

aluesilmut: Laura (peruttu) ja Lumi

aluenoviisit: Minja

B-silmut: Maria

 

ISU-sarjat peruttu

 

A-silmut: Maryam ja Jeanna

sm-noviisit: Romulus, Elle (peruttu)

sm-juniorit: Matias

26. -30.1.2022Pm-kilpailu, Tanskasm-noviisit: Matias ja Romulus vahvistettu: Matias ja Romulus (peruttu)
29. - 30.1.2022Kutsukilpailu HyTL, Hyvinkää

Ilmoitettu:

Minit: Emma (peruttu)

B-silmut: Sofie

Aluenoviisit: Minja ja Anna T.

Noviisit: Sarita, Annu, Sanni, Jenni, Iida V.

juniorit: Aava, Alisa, Venla, Laura, Philip ja Leevi

Kaisa

vahvistettu:

B-silmut: Sofie

Aluenoviisit: Minja ja Anna T.

Noviisit: Sarita, Annu

juniorit: Aava, Alisa, Venla, Laura(peruttu), Philip ja Leevi

     
5.-6.2.2022Kutsukilpailu TL, Tuusula

ilmoitettu:

a-silmut: Jeanna ja Maryam

noviisit: Sanni, Jenni, Iida V, Sarita ja Annu

Piitu

vahvistettu:

a-silmut: Jeanna ja Maryam

noviisit: Sanni, Jenni, Iida V, Sarita(peruttu) ja Annu

4. - 6.2.2022sm-noviisien ja debytanttien valintakilpailu 60+60, EVT, Myyrmäki

ilmoitettu:

Romulus

Kaisa

Vahvistettu:

Romulus

19.-20.2.2022Junioreiden ja senioreiden sb-kilpailu, KooVee, Tampere

ilmoitettu:

seniorit: Bella

ei valmentajaa

vahvistettu:

Bella

19.-20.2.2022Helmipiruetit 2022 sekä junioreiden ja senioreiden sb-kilpailu, Joensuu

ilmoitettu:

A-silmut: Maryam

aluenoviisit: Minja

noviisit: Iida V., Jenni

Juniorit: Laura, Venla, Aava ja Alisa

Seniorit: Heidi, Elli ja Anni

sm-juniorit: Matias

Kaisa

vahvistettu:

A-silmut: Maryam

aluenoviisit: Minja peruttu

noviisit: Iida V., Jenni

Juniorit: Laura, Venla, Aava ja Alisa

Seniorit: Heidi, Elli ja Anni

sm-juniorit: Matias

12.3.2022Kutsukilpailu JTL, Järvenpää

ilmoitettu:

Minit: Ella

B-silmut: Sofie

 

vahvistettu:

Minit: Ella

B-silmut: Sofie

12.- 13.3.2022Loppukilpailu seniorit ja juniorit sekä hopeafinaali juniorit, sm-noviisit ja debytantit, ML, Mikkeli

Ilmoitettu:

Senioreiden loppukilpailu: Heidi ja Elli

Juniorit loppukilpailu: Venla, Alisa, Leevi ja Philip

Junioreiden hopeafinaali: Alisa

Piitu 
18.- 20.3.2022VTL Kutsukilpailu, Kisakallio

ilmoitettu:

Minit: Emma

B-Silmut: Sofie

Aluesilmut:Eevi

A-Silmut: Jeanna ja Maryam

Noviisit: Sanni, Jenni, Sarita, Annu ja Iida V.

Juniorit: Petra, Venla ja Alisa

Kaisa, Piitu, Timila 
26.- -27.3.2022Sm-noviisien sm-kilpailu ja debytanttien kultafinaali, HL, Pirkkola Piitu/Kaisa 
1.-3.4.RTL easter skate, Riihimäki Piitu

 

8.-10.4.Silver skate 2022 sekä noviisien finaalit Kaisa 

SYYSKAUSI 2021

pvmKilpailuIlmoitetut luistelijatValmentajaVahvistetut luistelijat
3.-5.9.2021

Skate Espoo 2021, Espoo

Tulokset:

Sm-juniorit: Matias

Sm-noviisit: Romulus

Kaisa

Sm-juniorit: Matias

Sm-noviisit: Romulus

17.- 19.9.2021

Syyspiruetit   ISU-sarjojen kauden aloituskilpailu, JoKa Joensuu

 

Tulokset

Ilmoitettu:

Debytantit: Siri

Noviisit: Sanni, Iida V, Jenni ja Sarita

Sm-Noviisit: Elle

Sm-juniorit: Matias

Juniorit: Erika, Aava, Petra ja Alisa

Seniorit: Heidi

Piitu

vahvistettu:

Debytantit: Siri

Noviisit: Sanni, Iida V, Jenni ja Sarita

Sm-Noviisit: Elle

Sm-juniorit: Matias

Juniorit: Erika, Aava, Petra ja Alisa

Seniorit: Heidi

25. - 26.9.2021

Kutsukilpailu, Kotka

 

Tulokset

Ilmoitettu:

Seniorit: Elli ja Heidi

Juniorit, tytöt: Erika, Laura, Alisa

Juniorit, pojat: Leevi ja Philip

Sm-noviisit, pojat: Romulus

Noviisit: Sanni, Annu, iida V.

Kaisa

vahvistettu:

Ilmoitettu:

Seniorit: Elli ja Heidi

Juniorit, tytöt: Erika, Laura, Alisa

Juniorit, pojat: Leevi ja Philip

Sm-noviisit, pojat: Romulus peruttu 17.9.

Noviisit: Sanni, Annu, iida V.

2.- 3.10.2021

Kutsukilpailu, Tuusula

 

Tulokset

Ilmoitettu:

Seniorit: Heidi, Bella ja Elli

Juniorit: Aava, Alisa, Petra, Venla, Erika, Laura, Philip ja Leevi

Debytantit: Siri

Kaisa

vahvistettu:

Seniorit: Heidi, Bella ja Elli

Juniorit: Aava, Alisa(peruttu 30.9.), Petra, Venla, Erika, Laura, Philip ja Leevi

Debytantit: Siri

 

2. - 3.10.2021

Sm-senioreiden ja -junioreiden 1.valintakilpailu, HTK, Helsinki

ilmoitettu:

Sm-juniorit: Matias

Piitu

vahvistettu:

Matias (peruttu 2.10.)

16.10.2021

Kutsukilpailu, MJT, Mäntsälä

 

Tulokset

ilmoitettu:

Noviisit:Annu, Jenni, Sanni, iida ja Sarita

Juniorit: Aava, Venla, Erika ja Laura

Kaisa

vahvistettu:

Noviisit:Annu, Jenni, Sanni, iida (peruttu)

Juniorit: Aava, Venla, Erika(peruttu) ja Laura

16. - 17.10.2021

Sm-noviisien ja debytanttien 1.lohkokilpailu, HTA, Helsinki

 

Tulokset

ilmoitettu:

Debytantit: Siri

Sm-noviisit: Elle ja Romulus

Piitu

vahvistettu:

Debytantit: Siri

Sm-noviisit: Elle ja Romulus

29. - 30.10.2021

Tähtisarjojen kutsukilpailu, NTL, Klaukkala

 

Tulokset

Ilmoitettu:

B-silmut: Maryam, Jeanna, Maria ja Eevi

Aluesilmut: Lumi ja Laura

Aluenoviisit: Minja

minit: Emma

Kaisa

vahvistettu:

B-silmut: Maryam, Jeanna, Maria ja Eevi

Aluesilmut: Lumi ja Laura

Aluenoviisit: Minja

minit: Emma

30. - 31.10.2021Senioreiden, junioreiden ja noviisien 1.lohkokilpailu, TTK, Tikkurila

ilmoitettu:

noviisit: Sanni, Iida V, Annu, Sarita ja Jenni

juniorit pojat: Leevi ja Philip

juniorit tytöt: Laura, Erika, Aava, Petra, Alisa ja Venla

seniorit: Heidi, Anni, Elli ja Bella

La: noviisit Mankka

juniorit, seniorit Piitu

su:

Aamupäivä Kaisa

iltapäivä  Piitu

Vahvistettu:

noviisit: Sanni, Iida V, Annu, Sarita ja Jenni

juniorit pojat: Leevi ja Philip

juniorit tytöt: Laura, Erika(peruttu 28.10.), Aava, Petra, Alisa ja Venla

seniorit: Heidi, Anni, Elli ja Bella

12. - 14.11.2021Tähtisade-kutsukilpailu, KeLS, Kerava

ilmoitettu:

minit: Emma

B-silmut: Jeanna, Maryam, Maria

aluesilmut: Eevi, Laura ja Lumi

aluenoviisit: Anna T. ja Minja

aluejuniorit: Anna S.

Piitu

Vahvistettu:

minit: Emma

B-silmut: Jeanna, Maryam, Maria

aluesilmut: Eevi, Laura ja Lumi (peruttu)

aluenoviisit: Anna T. ja Minja

aluejuniorit: Anna S.

13. - 14.11.2021Sm- senioreiden ja -junioreiden 2.valintakilpailu, Lahti

ilmoitettu:

Sm-juniorit: Matias

Kaisa

vahvistettu: 

sm-juniorit: Matias

20. - 21.11.2021Sm-noviisien ja debytanttien 2.lohkokilpailu, Oulu

ilmoitettu:

debytantit: Siri

sm-noviisit: Elle

Piitu 
27.11.2021Tähtisarjojen kutsukilpailu LT, Lohja

ilmoitettu:

b-silmut: Sofie, Maryam ja Jeanna

aluesilmut: Eevi ja Lumi

aluenoviisit: Anna T. ja Minja

Piitu

vahvistettu:

b-silmut: Sofie (peruttu), Jeanna ja Maryam

aluesilmut: Eevi ja Lumi

aluenoviisit: Anna T. ja Minja

     
11.- 12.12.2021isu-sarjojen kutsukilpailu HTA, Helsinki

ilmoitettu:

a-silmut: Jeanna

noviisit: Jenni, Sanni, Iida V. ja Sarita

Sm-noviisit: Elle

Juniorit: Erika, Alisa, Laura ja Aava

Kaisa

vahvistettu:

a-silmut: Jeanna

noviisit: Sanni ja Jenni

Juniorit: Alisa, Laura ja Aava

sm-noviisit: Elle

17. - 19.12.2021SM 2021, Pori

ilmoitettu:

sm-juniorit: Matias

Piitu