Seuran kilpailukalenteri

Ikärajakaavio 2019-2020

Uudenmaan alueen omat säännöt löydät täältä. UA:lla mm. Taitajilla omat ikärajat.

 

 

KeLS Kilpailukalenteri 2020-2021

(kalenteri täydentyy kauden aikana, sitä mukaan kun kutsuja saapuu)

 

SYYSKAUSI 2020

pvKilpailuIlmoitetut luistelijatValmentajaVahvistetut luistelijat
11.-13.9.2020

Honeysty Cup, Koovee Tampere

 

Tulokset

ilmoitettu:

Debs A: Romulus, Siri

Novice A: Essi, Elle

Junior A: Matias

Pe: Kaisa

La+su: Piitu

Vahvistettu:

Debs A: Romulus, Siri

Novice A: Essi, Elle

Junior A: Matias

12.-13.9.2020

Junioreiden ja senioreiden kauden aloituskilpailu, RTL Riihimäki

 

Tulokset

Ilmoitettu:

Seniorit: Jenni, Anni, Elli ja Heidi

Juniorit: Laura, Erika, Petra, Aava ja Bella

Kaisa

Vahvistettu:

seniorit: Jenni, Anni, Elli ja Heidi

juniorit: Laura, Erika, Petra, Aava ja Bella

24.9.2020

A-silmujen ja noviisien b-aloituskilpailu, VTL Kisakallio

 

Tulokset

ilmoitettu:

noviisit: Alisa, Sanni, Annu, Ida S., Jenni V. ja Iida V.

Kaisa

vahvistettu:

vanhemmat noviisit: Alisa

nuoremmat noviisit: Sanni, Annu, Ida S., Jenni V. ja Iida V.

25.-27.9.2020

Tikkurila Trophy, TTK Vantaa

 

TULOKSET:

Isu-sarjojen tulokset

B-silmut nuoremmat

B-silmut vanhemmat

Minit 2011

ilmoitettu:

Minit: Jeanna ja Laura

B-silmut: Sarita, Aini, Sofie ja Elsi

Debytantit pojat: Romulus

-Sm-juniorit: Matias

Piitu

vahvistettu:

Minit: Jeanna ja Laura

B-silmut: Sarita, Aini, Sofie ja Elsi

Debytantit pojat: Romulus

Sm-juniorit: Matias

26.9.2020

Senioreiden kilpailu, HTL Hämeenlinna

 

TULOKSET:

Results

Scores

ilmoitettu:

Seniorit: Anni, Heidi, Jenni ja Elli

Piitu

vahvistettu:

Seniorit: Anni, Heidi, Jenni ja Elli

2.-4.10.2020

ISU-sarjojen kauden aloituskilpailu ja tähtisarjojen kutsukilpailu, Kerava

 

 

TULOKSET:

Aluesarjojen harjoituskilpailu

Minien ja B-silmujen kutsukilpailu

isu-sarjojen aloituskilpailu

ilmoitettu:

debytantit: Siri ja Romulus

noviisit: Leevi, Philip, Alisa, Sanni, Annu, Ida S. Iida V. ja Jenni

sm-noviisit: Essi

juniorit: Aava, Petra, Bella, Erika ja Laura

seniorit: Heidi, Anni, Jenni ja Elli

B-silmut: Sarita, Anna, Sofie, Aini ja Elsi

Minit: Jeanna ja Laura

harkkakisa:

aluesilmut: Maria, Eevi ja Emmi

Aluenoviisit: Minja ja Emma M.

Aluejuniorit: Vilma, Elisabeth, Anna S.

Taitajat: Kiia

Kaisa/Piitu

Vahvistettu:

debytantit: Siri ja Romulus

noviisit: Leevi, Philip(Peruttu), Alisa, Sanni, Annu, Ida S. Iida V. ja Jenni

sm-noviisit: Essi (peruttu)

juniorit: Aava, Petra, Bella, Erika ja Laura(peruttu)

seniorit: Heidi, Anni, Jenni (peruttu) ja Elli

B-silmut: Sarita, Anna, Sofie, Aini ja Elsi

Minit: Jeanna ja Laura

aluesilmut: Maria, Eevi ja Emmi(peruttu)

Aluenoviisit: Minja ja Emma M.

Aluejuniorit: Vilma, Elisabeth, Anna S.

Taitajat: Kiia

3.-4.10.2020

Sm-seniorit ja juniorit 1.valintakilpailu, PoriTa Pori

 

Tulokset

ilmoitettu:

sm-juniorit: Matias

Ossivahvistettu: Matias
17.-18.10.2020

Sm-noviisit ja debytantit 1.lohkokilpailu, ETK Espoo

 

 

Ilmoitettu:

Debytantit: Siri ja Romulus

Sm-noviisit: Essi

Piitu

vahvistettu:

Debytantit: Siri ja Romulus

Sm-noviisit: Essi

24.10.2020tinttien, minien ja b-silmujen aluecupin 1.valintakilpailu, JTL

ilmoitettu:

tintit: Emma

minit: Laura ja Jeanna

B-silmut: Anna, Sarita, Sofie, Aini ja Elsi

Piitu

vahvistettu:

tintit: Emma

minit: Laura ja Jeanna

B-silmut: Anna, Sarita, Sofie, Aini ja Elsi

31.10.2020Tähtisarjojen kutsukilpailu, NTL Klaukkala

ilmoitettu:

minit: Laura ja Jeanna

B-silmut: Aini, Elsi, Sarita ja Sofie

aluesilmut: Emmi ja Maria

aluenoviisit: Minja

Aluejuniorit: Julia, Elisabeth ja Vilma

Taitajat axel: Kiia

Taitajat ei axel: Lumi

 

vahvistettu:

minit: Laura ja Jeanna

B-silmut: Aini, Elsi ja Sarita 

aluesilmut: Emmi ja Maria

aluenoviisit: Minja

Aluejuniorit: Julia ja Elisabeth

Taitajat axel: Kiia

Taitajat ei axel: Lumi

31.10.-1.11.2020senioreiden ja junioreiden 1.lohkokilpailu sekä noviisien 1.SB-kilpailu, HTA+TTK Vantaa

Ilmoitettu:

seniorit: Elli, Anni, Heidi ja Jenni S.

Juniorit: Bella, Petra, Aava, Erika ja Laura

Noviisit tytöt: Annu, Iida V, Ida S, Jenni V, Alisa ja Sanni

Noviisit pojat: Leevi ja Philip

Kaisa 
7.11.2020tähtisarjojen kutsukilpailu, MJT Mäntsälä

ilmoitettu:

tintit: Emma K.

minit: Jeanna ja Laura V.

Taitajat axel: Kiia

Taitajat ei axel: Lumi

  
14.-15.11.2020isu-sarjojen kutsukilpailu, Tuusula

ilmoitettu:

seniorit: Jenni S., Heidi, Anni ja Elli

Juniorit: Erika, Bella, Petra ja Laura

Noviisit: Alisa, Sanni, Iida V., Annu, Ida S. ja Jenni V.

noviisit pojat: Leevi

  
14.11.2020aluesarjojen 1.valintakilpailu ja tähtisarjojen kutsukilpailu, Hyvinkääilmoittautuminen auki kisasivuilla  
14.-15.11.2020SM-seniorit ja juniorit 2.valintakilpailu, pojat:sm-noviisit ja debytantit, EsJt Espooilmoittautuminen auki kisasivuilla  
21.-22.11.2020Noviisien 2.SB-kilpailu sekä kutsukilpailu VTL, Kisakallio   
21.-22.11.2020Sm-noviisit ja debytantit lohkokilpailu, HTK Helsinki   
18.-20.12.2020SM2021: SM-seniorit ja -juniorit, JoKa Joensuu