Seuran kilpailukalenteri

Ikärajakaavio 2019-2020

Uudenmaan alueen omat säännöt löydät täältä. UA:lla mm. Taitajilla omat ikärajat.

 

KEVÄTKAUSI 2020
pvKilpailuIlmoitetut luistelijatValmentajaVahvistetut luistelijat
     
4.-6.1.2020

Crystal Cup, Mikkeli

Tulokset

ilmoitettu:

Senior B: Jenni, Pilvi

Junior B: Laura. Elli, Anni, Erika, Petra, Bella

Kaisa

vahvistettu:

Senior B: Jenni, Pilvi

juniro B: Laura, Elli, Anni, Erika, Petra ja Bella

4.1.2020

Alue Cup, Lohja

Tulokset

ilmoitettu: 

aluedebytantit: Minja

Piituvahvistettu: Minja
9.-12.1.2020

Gliss Open, Tallinna

Tulokset

Ilmoitettu:

Venla ja Elle

Alisa (EVT)

vahvistettu:

Venla ja Elle

11.-12.1.2010

junioreiden, senioreiden 2.lohkokilpailu ja noviisien season best, ETK Espoo

Tulokset

Ilmoitettu:

seniorit: Jenni ja Heidi

juniorit: Laura, Bella, Petra, Anni, Elli, Erika

noviisit: Alisa ja Sanni

Kaisa

Vahvistettu:

seniorit: Jenni ja Heidi

Juniorit: 

Laura, Bella, Petra, Anni, Elli, Erika

noviisit: Alisa ja Sanni

18.1.2020AC minit ja Taitajat axel, Järvenpää

Ilmoitettu:

tintit: Jeanna, Laura ja Emma

minit: Aini, Eevi, Elsi, Maria, Amanda ja Sofie

Piitu

Vahvistettu:

tintit: Jeanna, Laura ja Emma

minit: Aini, Eevi, Elsi, Maria, Amanda ja Sofie

25.-26.1.2020SM-noviisien ja debytanttien 60 parasta kilpailu, KooVeeilmoitettu: MatiasKaisa 

vahvistettu:

Matias

29.1.2020B-silmut 2.vk, Tuusula

ilmoitettu:

Annu, Anna, Iida, Jenni ja Sarita

Piitu

Vahvistettu:

Annu, Anna, Iida, Jenni ja Sarita

1.-2.2.2020Hyvinkää Trophy 

ilmoitettu:

Tintit: Emma, Laura, Jeanna

Minit: Maria, Elsi-Maria, Aini, Sofie ja Amanda

Taitajat ei axel: Lumi

B-silmut: Annu, Anna, Iida, Jenni ja Sarita

Aluedebytantit: Ida ja Minja

Aluejuniorit: Julia

A-silmut: Siri

Noviisit: Philip, Leevi, Sanni ja Alisa

juniorit: Elli, Bella ja Petra

La: Kaisa

Su: tintit ja minit Neea

iltapäivä Piitu

Vahvistettu:

Tintit: Emma, Laura, Jeanna

Minit: Maria, Elsi-Maria ja Aini

Taitajat ei axel: Lumi

B-silmut: Annu, Anna, Iida, Jenni ja Sarita

Aluedebytantit: Ida ja Minja

Aluejuniorit: Julia

A-silmut: Siri

Noviisit: Philip, Leevi, Sanni ja Alisa

juniorit: Elli, Bella ja Petra

6.-9.2.2020PM-kilpailu,Stavanger NorjaMatiasPiituMatias
     
8.-9.2.2020AC A-silmut season best ja aluejuniorit ac ja kutsukilpailu, Lohja

ilmoitettu:

A-silmut: Siri

Aluejuniorit: Julia

sm-noviisit: Elle ja Venla

juniorit: Laura, Anni, Erika ja Bella

Neea: A-silmiut ja juniorit

Cecilia (MJT): aluejuniorit

Kaisa: sm-noviisit

Vahvistettu:

A-silmut: Siri

Aluejuniorit: Julia

sm-noviisit: Elle ja Venla

juniorit: Laura, Anni, Erika ja Bella

13.2.2020iltakisa, KeLS

ilmoitettu:

tintit: Jeanna, Laura ja Emma

minit: Aini, Elsi, Amanda, Eevi ja Maria

Piitu/Kaisa

vahvistettu:

tintit: Jeanna, Laura ja Emma

minit: Aini, Elsi, Amanda, Eevi ja Maria

22.-23.2.2020IC Easter Skate, RTL Riihimäki

Ilmoitettu:

Cubs: Maria ja Sofie

Springs B: Annu ja Sarita

Starlets: Lumi

Debs C: Minja ja Ida

Springs A: Siri ja Jenni

Novice B: Leevi, Philip  ja Sanni

Debs A: Romulus

Novice A: Elle ja Venla

Junior B: Aava, Bella, Erika, Petra, Anni ja Laura

Senior B: Jenni

 

Piitu ja Kaisa

vahvistettu:

Cubs: Maria, Sofie ja Emmi

Springs B: Annu ja Sarita

Starlets: Lumi

Debs C: Minja ja Ida

Springs A: Siri ja Jenni

Novice B: Leevi, Philip  ja Sanni

Debs A: Romulus

Novice A: Elle ja Essi

Junior B: Laura, Anni, Erika, Bella

Senior B: Jenni

6.-7.3.2020noviisien finaalit, Kaarela Helsinki

ilmoitetaan:

Noviisit pojat: Philip ja Leevi

Noviisit tytöt:

  
6.-8.3.2020Skate Malmö, Ruotsi

ilmoitettu:

Junior: Jenni, Laura, Erika, Aava

Advanced Novice: Venla ja Elle

Basic Novice: Siri, Ida ja Minja

Kaisa

Vahvistettu:

Junior: Jenni, Laura, Erika, Aava

Advanced Novice: Venla ja Elle

Basic Novice: Siri, Ida ja Minja

7.-8.3.2020Taitajat ei axel AC sekä kutsukilpailu, Mäntsälä   
14.3.2020tähtisarjojen aluemestaruus, Lohja

Ilmoittautuminen jäsensivuilla 28.2.2020 mennessä

  
14.-15.3.2020sm-noviisien sm-kilpailu ja debytanttien kultafinaali, LTL Lahti

ilmoitetaan:

sm-noviisit sm-kilpailu: Matias

Debytantit KF: Romulus

  
21.-22.3.2020Seniorit ja juniorit loppukilpailu, junioreiden, sm-noviisien ja debytanttien hopeafinaali, NTL Nurmijärvi

Ilmoitetaan:

Seniorit: Heidi

Juniorit LK: Laura

Juniorit HF: Elli

  
28.3.2020isu-sarjojen aluemestaruus, Kerava

ilmoittautuminen jäsensivuilla 27.2.2020 mennessä

  
SYYSKAUSI 2019
pvKilpailuIlmoitetut luistelijatValmentajaVahvistetut luistelijat
31.8.-1.9.

Koovee kutsukilpailu, Tampere

kilpailuvahvistus

Tulokset

ILMOITETTU:

juniorit: Aava, Laura, Anni ja Petra

Petra peruttu -> tilalle Erika

Kaisajuniorit: Aava, Laura, Anni ja Erika
6.-8.9.

Helsinki Trophy, Helsinki Kaarela

 

kilpailuvahvistus

 

Tulokset:

 

 

Advanced Novice: Matias, Venla, Elle

Debs A: Romulus

Springs B: Jenni ja Annu, Sarita

 

Novice B: Sanni ja Leevi (Leevi peruttu)

Piitu

Advanced Novice: Matias, Venla, Elle

Debs A: Romulus

Springs B vanhemmat: Jenni ja Annu

Springs B nuoremmat: Sarita

Novice B nuoremmat: Sanni

20.-22.9.

Aktia Trophy, Myyrmäki

 

Tulokset:

 

ilmoitettu:

Seniorit: Jenni S. ja Heidi

Juniorit: Elli, Isabella, Petra, Aava, Anni, Erika, Laura

Aluejuniorit: Aino ja Julia

Sm-noviisit: Venla, Elle ja Matias

Noviisit: Leevi, Philip, Alisa ja Sanni

Debytantit: Romulus

A-silmut: Siri

B-silmut: Nella, Jenni V, Sarita

Minit: Aini, Elsi-Maria ja Sofie

Pe: Piitu

La aamu: Piitu

La ilta: Kaisa

Su: Kaisa

Vahvistetut:

Seniorit: Jenni S.

Aluejuniorit: Aino ja Julia

Sm-noviisit: Matias

Noviisit: Leevi, Philip ja Sanni

Debytantit: Romulus

B-silmut: Nella

Minit: AIni ja Elsi-Maria

27.-29.9.

HTL Cup 2019, Hämeenlinna 

 

kilpailuvahvistus, luistelujärjestys ja tulokset

 

Ilmoitetut:

Junior B: Aava, Isabella ja Laura

Junior C: Aino

Springs B: Iida, Jenni, Nella ja Sarita

Cubs: Aini ja Sofie

Taitajat, no axel: Lumi

pe: Neea

su: Kaisa

 

Junior B: Aava, Isabella ja Laura

Junior C: Aino

Springs B vanhemmat: Iida ja Jenni

Springs B nuoremmat: Sarita

Cubs: Aini

Taitajat, no axel: Lumi

19.-20.10.2019

Sm-noviisien ja debytanttien 1. lohkokilpailu, Espoo

Tulokset

Ilmoitettu:

Debytantit: Romulus

Sm-noviisit: Venla, Essi ja Elle

PiituVahvistettu: Romulus, Venla ja Elle
18.-20.10.2019

Gliss Extra, Tallinna

Tulokset

Ilmoitetut:

Junior A: Isabella, Aava, Jenni, Pilvi ja Laura

Kaisa

Vahvistetut:

Isabella, Aava, Jenni, Pilvi ja Laura

21.10.2019

Minien alue cup, Kisakallio

Tulokset

ilmoitettu:

Emmi, Maria, Sofie, Elsi, Aini ja Eevi

Piituvahvistettu: Emmi, Maria, Sofie, Elsi, Aini ja Eevi
26.-27.10.2019

Kutsukilpailu Tuusula

Tulokset

ilmoitetut:

juniorit: Elli, Heidi, Isabella, Anni, Aava, Erika, Petra ja Laura

Noviisit, pojat: Leevi ja Philip

Noviisit, tytöt: Kamilah, Alisa ja Sanni

Kaisa

vahvistettu:

juniorit: Elli, Heidi, Isabella ja Anni

Noviisit pojat: Leevi ja Philip

Noviisit tytöt: Alisa ja Sanni

26.10.2019

Halloween skate, Riihimäki

Tulokset

Ilmoitettu:

Minit: Emmi ja Maria

B-silmut: Annu, Iida, jenni, Anna, Nella ja Sarita

Aluedebytantit: Ida

Aluenoviisit: Elisabeth ja Vilma

Taitajat ei axel: Kiia ja Lumi

Piitu

vahvistettu:

Minit: Emmi ja Maria

B-silmut: Annu, Iida, Jenni, Anna ja Sarita

Aluedebytantit: Ida

Aluenoviisit: Elisabeth ja Vilma

Taitajat ei axel: Kiia ja Lumi

24.10.2019

UA aluecup ja kutsukilpailu, Kerava

Tulokset

Ilmoitettu:

Taitajat ei Axelia: Kiia, Helmi ja Lumi

Piitu

vahvistettu:

Kiia, Helmi ja Lumi

1.-2.11.2019Kutsukilpailu, Klaukkala

Ilmoitettu:

Juniorit: Aava, Erika, Elli, Isabella, Laura

Noviisit: Leevi, Philip, Sanni, Alisa

A-silmut: Siri

B-silmut: Anna, Annu, Iida, Jenni, Nella ja Sarita

Minit: Emmi, Aini, Sofie ja Elsi

Aluenoviisit: Elisabeth ja Vilma

Aluejuniorit: Julia ja Aino

Kaisa

Vahvistettu: 

Juniorit: Aava, Erika, Elli, Isabella ja Laura

Noviisit: Leevi, Philip, Sanni ja Alisa

B-silmut: Anna, Annu, Jenni, Nella ja Sarita

Minit: Emmi, Aini, Sofie ja Elsi

Aluenoviisit: Elisabeth ja Vilma

Aluejuniorit: Julia ja Aino

  

 

  
7.11.2019

UA aluecup, Mäntsälä

 

 

Ilmoitettu:

aluedebytantit: Ida

aluenoviisit: Vilma ja Elisabeth

aluejuniorit: Julia ja Aino

Piitu

vahvistettu:

aluedebytantit: Ida

aluenoviisit: Vilma ja Elisabeth

aluejuniorit: Julia ja Aino

9.-10.11.2019

Sm-noviisipoikien ja debytanttipoikien 2.valintakilpailu, Joensuu

 

Tulokset

Ilmoitettu:

sm-noviisit: Matias

Debytantit: Romulus

Berit

vahvistettu:

Matias ja Romulus

13.11.2019

UA aluecup tintit, Tuusula

 

Tulokset

ilmoitettu:

Laura, Emma ja Jeanna

Kaisa

vahvistettu:

Laura, Emma ja Jeanna

16.-17.11.2019

Seniorit, juniorit, noviisit 1. lohkokilpailu 16.-17.11.19

 

Tulokset

ilmoitettu:

juniorit: Erka, Aava, Petra, Elli, Anni, Laura ja Bella

Seniorit: Heidi, Pilvi ja Jenni

 noviisit: Philip, Leevi, Alisa ja Sanni

Kaisa, Piitu

vahvistettu:

juniorit: Erka, Aava, Petra, Elli, Anni, Laura ja Bella

Seniorit: Heidi, Pilvi ja Jenni

 noviisit: Philip, Leevi, Alisa ja Sanni

16.11.2019

UA Taitajat, Hyvinkää

 

ilmoitettu: Kiia ja LumiNeea

vahvistettu:

Kiia ja Lumi

23.-24.11.2019Santa Claus, Tampere

Ilmoitettu:

Cubs: Emmi, Sofie, Elsi-Maria

Debs C: Ida

Novice C: Elisabeth

Novice B: Philip. Leevi ja Sanni

Junior C: Julia

Taitajat ei axel: Lumi ja Kiia

Springs A: Siri

Novice A: Essi, Venla ja Elle

Kaisa

Vahvistettu:

Cubs: Emmi (peruttu), Sofie, Elsi-Maria

Debs C: Ida

Novice C: Elisabeth

Novice B: Philip. Leevi

Junior C: Julia

Taitajat ei axel: Lumi ja Kiia

Springs A: Siri

Novice A:Venla ja Essi (peruttu)

30.11.2019UA B-silmut ja kutsukilpailu, Lohja

ilmoitettu: 

B-silmut: Sarita, Jenni, Iida ja Nella

Minit: Emmi

Kaisa

vahvistettu:

Sarita, Jenni, Iida ja Nella

30.11.-1.12.2019sm-noviisien valintakilpailu, Oulunkylä Helsinki

ilmoitettu:

Venla ja Essi

Piitu

vahvistettu:

Venla

7.-8.12.2019Sm-noviisi- sekä debytanttipoikien valintakilpailu, Rauma

ilmoitettu:

Matias

Piitu

vahvistettu:

Matias